Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret294611
KATEGORİLER
Site Haritası

Advertorial

  

  

Borçla Mücadele Platformu

Salatı Tefriciye Duası


         SALAT-I TEFRİCİYE DUASI       
         Dua, borçlardan kurtulmak için en büyük vesiledir. Çünkü Allah tarafından gönderilen borç belasından yine O'nun rızası ve yardımı olmadan kurtulmak mümkün değildir. Peygamber Efendimiz (SAV) her hangi bir ihtiyaç veya sıkıntı durumunda hangi duayı ne şekilde yapacağımızı öğretmiştir. Bir manada dua, âdeta Cenab-ı Allah'ın rahmet hazinelerinin anahtarı hükmündedir. Bir anahtarın kilidi açması için çentiklerinin bir birine tam olarak denk gelmesi lâzım geldiği gibi, binlerce çentiği olan bir kilidin anahtarında bir çentik eksik veya fazla olsa o kilidin açılması mümkün değildir. Dualar da hangi hususta olursa olsun, belirtilen sayıda ve şartlarına uygun yapılmazsa kabul olunma ihtimali zayıfladığı gibi, usulüne uygun yapıldığında da aynı ölçüde kabule karin olur.
         Hayırlı dileklerin yerine gelmesinde, belâ ve musîbetlerden kurtulmada en büyük vesilelerden biri olan salat-ı tefriciye duasını tek başına okumak çok zor olduğundan elbirliği halinde çalışmak gerekmektedir. Çünkü bu duanın tesirli olabilmesi için bütün dini kaynaklarda ittifakla 4444 defa okunması gerektiği bildirilmiştir. Oysa en hızlı okuyanların bile bu sayıyı kısa zamanda okuyabilmesi çok zordur, ki çoğu kişinin okuması da yavaştır.
Bu sebeple 44 kişiden oluşan dua grupları oluşturuyoruz.
 
-Dua grubuna katılabilmek için sitemize üye olmak ve iletişim formunu doldurarak dua grubuna katılmak istediğini belirtmek şarttır. 
 
-Gruba katılan herkes bu duayı hergün 101 defa okuyacak ve Allah-u Teâlâ'nın izniyle borçlarından kurtuluncaya kadar okumaya devam edecektir.
 
-Gruptan çıkmak isteyenler, yerine başka kardeşlerin girebilmesi için bize e-posta ile bildirmelidir.
 
-Her grubu oluşturan kardeşlerimizin isimleri sitede yayınlanacak ve sadece üye olanlar bu listeyi görebilecektir.
 
-Gruptaki kardeşlerimiz tamamen tanımadığı insanlara dua ettiği için "Mü'minin mü'mine gıyabında yaptığı dua makbuldür" sırrınca kabul olma ihtimali çok yüksektir ve bu imanın bir mertebesidir. Çünkü dinimiz "kendisi için istediğini mü'min kardeşi için de istemedikçe" hakiki iman etmiş saymaz. Hakiki imanın ehemmiyetli bir emaresi olan müşterek duada, bir kişinin duasının kabul edilmesi, herkesin kurtulmasına vesile olur. Bu Allah'ın bir lütfudur. Allah cümlemizin dualarını kabul buyursun inşallah.
 
-Aşağıda verilen salat-ı tefriciye duasını bilenler Arapçasından okumalı, bilmeyenler Türkçesinden ezberlemelidir. Hanımlar özel hallerinde de bu duayı ve diğer duaları ezberden okuyabilirler.
 DUANIN ARAPÇASI:
salati tefriciye
 

TÜRKÇE OKUNUŞU:

Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.” 

MANASI:

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.Yorumlar - Yorum Yaz